Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Zayıflama Yöntemleri – Neden Kilo Veremiyorum?

Çok ciddi diyet yapmanıza rağmen kilo verememekten yakınıyorsanız, bu makaleyi okumalısınız. Öncelikli olarak zayıflayamamanızın bir çok sebebi olabilir ama bunun en önemli sebebi metabolizmanızın yavaş çalışmasıdır. Metabolizmanızın yavaş olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz, hızlandırmak için neler yapabilirsiniz? Bu yazıda bu soruları yanıtlamaya çalışacağız.neden kilo veremiyorum

Geçmişte yediğiniz yiyeceklerin aynısını yemenize ragmen kilo alıyorsanız ya da normalde yediğinizden az yemenize ragmen kilo veremiyorsanız metabolizmanız yavaş çalışıyor demektir. Metabolizmanın yavaş olması demek, yediğiniz yemeklerin tamamının enerjiye çevrilmeden depolanmaya gitmesi demektir. Metabolizmanın yavaşması nedeniyle kendinizi bitkin hissedersiniz ve gün içinde yorgunluk çekersiniz. Hem bu halsizliğin önüne geçmek hemde kilo verebilmek için metabolizmanızı hızlandırmanız gerekmektedir.

Peki metabolizmanızı nasıl hızlandırabilirsiniz? Günlük tükettiğiniz su miktarını arttırarak, sistemizi hızlandırabilir bunun dışında çektiğiniz yorgunluk , halsizlik, başağrısı gibi sıkıntıları atlatabiliriz. Çünkü genellikle bu sıkıntılar gerekli su tüketimi sağlanamadığı için oluşmaktadır. Metabolizmanızın hızlanması için günde en az 2,5 litre su içmeniz gerekmektedir. Hem böylelikle daha hızlı yağ yakıcak hem de yaktığınız yağları dışarı atmanız kolaylaşıcak, sindirim sisteminiz düzene girer.

Bunun yanında metabolizmanızın hızlanması için egzersiz yapmalısınız. Akşam yürüyüşleri kilo vermede çok önemli bir etkendir. Akşamları yapacağınız 1 saatlik bir yürüyüş ile hem daha hızlı kilo vereceksiniz, hem de bacaklarınız, kalçalarınız sıkılaşacak daha fit bir görünüm elde edeceksiniz.

Beslenme düzenizde de değişiklik yapmalı metabolizma hızlandırıcı özellikleri olan yiyecekler yemelisiniz. Örnegin elma, roka gibi ekşi ve yeşil besinleri tüketme çaba gösterin. Tuzlu, yağlı ve şekerli yiyeceklerden kızartmalardan uzak durun. Böylelikler kendinizi daha iyi hissedecek hem almanız gereken vitamin ve mineralleri alarak, sağlığınızı destekleyecek, serbest radikallerden korunma sağlayacaksınız.Kategori: Zayıflama

Benzer Konular

Slimline Tea Çay Nedir? Ne İşe Yarar?

Slimline Tea Çay Nedir? Ne İşe Yarar?

Başarılı bir şekilde incelemek istiyorsanız, gerçekten işe yarayacak olan kilo verme ipuçlarını bulmak son derece...

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı biber, biber ailesine aittir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, yanma ısısından ve sağlık...

Zayıflamak İçin Çay Tavsiyeleri

Zayıflamak İçin Çay Tavsiyeleri

Kilo vermek için çay içmek, kilo vermek konusunda ciddi iseniz, diyet kısıtlamalarınızı ve egzersiz rejiminizi...

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yeni diyet trendlerinin ortaya çıkmasıyla akla gelen ilk soru acaba hangi ürün hangi yöntem sağlıklı?...

Cafeslim Yan Etki Yapar mı?

Cafeslim Yan Etki Yapar mı?

Spor yapmanın sağlık açısından ne denli önemli olduğunu bilsek de maalesef uygulama aşamasında o kadar...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü