Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Zayıflama Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bazı önerilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. İşte onun önerdiği bir zayıflama kürü!

Maydanoz- Beyaz Lahana-Limon Kürü

Gerekli olan malzemelerLahana, taze maydanoz ve yeni sıkılmış limon suyu.Zayıflama Kürü

Yapmanız gereken, maydanozları seçerken taze ve küçük yapraklı olmalarına dikkat etmeniz.  Lahananızın ise iri yeşil olmasıdır. Sarımsı lahanalar bu kürde işini görmeyecektir. Taze pazar sebzeleri bu kür için daha sağlıklı olacaktır. Sera ürünleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kürün ana amacı sizi gün içerisinde tok tutmaktır.  Bu kürün getireceği katkılardan biri de gün boyu zinde hissetmeniz ve normalde olduğunuzdan daha enerjik hissetmenizdir. Bu durumda sizin daha sağlıklı ve daha olumlu bir psikoloji içine girmenize yardımcı olur. Stres kilo almanızın başlıca sebeplerinden biri olduğu için, stres kaynağı yumuşadığından açlık krizleriniz ve yeme istediğiniz bir ölçüde engellenmiş olur.

Yapılışı:  1/2 litre içme suyunu kaynatın. Lahananın yapraklarını kopartarak küçültün ve parçalara ayırın, üç dört dakika kadar kısık ateşte ağzı kapalı şekilde kaynatın. Dört dakika sonra diğer malzemeleri ekleyin ve karıştırın, daha sonra kaynaması için ağzını kapatın. Ilınmasını bekleyin ve süzün. Süzme işlemini yaparken sebzeleri güzelce sıkmanız lazım, böylelikle bitkilerin özü suya geçicektir.  Kür olarak ayırdığınız suyu üçe bölün ve içmeden önce içine iki yemek kaşığı limon suyu eklemeyi unutmayın, aç karnına ya da yemek yedikten iki saat sonra tüketmeniz yeterli! Ancak bu kürü hergün taze olarak hazırlamalı daha sonraya saklamamalısınız. Bunun yanında limon suyunu içmeden önce bardağınıza ekleyin.

Uygulanışı: Bu kürü bir hafta uygulayıp üç gün ara verin sonra tekrar aynısını yaparak bunu toplamda 3 kez yapmış olun. Bu kürü yıl içerinde bir kaç kez uygulayabilirsiniz ancak bahar aylarında kullanmanız sizi daha enerjik hissettirecektir.Benzer Konular

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

Hamile kalmak bir çocuk sahibi olmak tüm anne ve babaların hayalidir. Fakat çok isteyipte hamile...

İştahı Kapatmak için Dereotu

İştahı Kapatmak için Dereotu

İştah açıklığı insanların diyet yapmasını engelleyen en önemli sebeplerden biridir. İştahı kapatmak için Prof. Dr....

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü