Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Ramazan’da Susamamak için Ne Yapılmalı?

12720132315303970297_2Ramazan ayına çok az bir sürenin kaldığı şu günlerde herkesi büyük bir telaş sardı. Ramazan’ın sıcak ayları denk gelmesi ve özellikle oruç olacağımız bu süreç içerisinde hava sıcaklığının daha da fazla yükseleceğinin bildirilmesi oruç tutacak olanları telaşlandırıyor. Yaz mevsiminde olmamız nedeniyle hem hava şartları hem de iftara kadar olan sürenin uzunluğu aşırı susuzluk hissi oluşturuyor. Bu hissi ortadan kaldırabilmek için uzmanlar önerilerde bulunurken, oruç şurubu gibi takviyelerin kullanımı da söz konusu olabiliyor.

Sahur ve iftar arasında geçen 16 saati aşkın zaman dilimi içerisinde susuzluk hissi duymamak için çeşitli yollar deneyen kişilerin yaptığı en büyük yanlış şüphesiz ki sahurda bol su içmeye çalışmaktır. Gün boyu susamamak için sahurda neredeyse 2 litre su içen biti tıpkı bir anda bedene yüklenen aşırı yemek gibi, aşırı sudan da rahatsızlık duyacaktır. Bu derece aşırı su tüketimi sonrasında vücutta normal olduğu gibi dağılım sağlayamayan su sindirim güçlüğü yaşanmasına da neden olur. Bu durumun önüne geçmek, sindirim güçlüğü yaşanmasını engellemek için bütün suyu sahurda içmek yerine, iftardan sahura kadar olan süreçte daha fazla su tüketmeye çalışmak daha doğru seçim olacaktır. Tabi bu sırada oruç şurubu gibi destekler de açlık ve susuzluğun verdiği yorgunluğu ortadan kaldırmak için iyi bir yardımcı olabilir.

Sahurdan iftara kadar geçen süreci daha güçlü geçirmek, her daim enerjinizi korumak için oruç şurubu siparişini ülkemiz üzerinden ve Azerbaycan, Hollanda, Almanya gibi ülkeler üzerinden rahatlıkla verebilirsiniz.

hogaaa-340x340Kategori: Beslenme

Benzer Konular

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı biber, biber ailesine aittir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, yanma ısısından ve sağlık...

Zayıflamak İçin Çay Tavsiyeleri

Zayıflamak İçin Çay Tavsiyeleri

Kilo vermek için çay içmek, kilo vermek konusunda ciddi iseniz, diyet kısıtlamalarınızı ve egzersiz rejiminizi...

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yeni diyet trendlerinin ortaya çıkmasıyla akla gelen ilk soru acaba hangi ürün hangi yöntem sağlıklı?...

Fosfor Mineralinin Sağlığımıza Faydası

Fosfor Mineralinin Sağlığımıza Faydası

Faydalı vitamin ve mineraller arasında dikkat çekmeyen fosfor, aslında en faydalı minerallerden biridir. Vücuttaki en...

Bitki Çayları ve Yararları

Bitki Çayları ve Yararları

Ada Çayı Taze doğranmış yeşil yapraklarından hazırlanıldığında çok güzel bir çaydır. Sinirlerin yatıştırılması, kandaki ve...

Yukarı