Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Mustafa Eraslan’dan Safra Kesesi Taşını Yok Ettiren Bitkisel Kür

Safra Kesesi şekil olarak armut şekline benzer olup, sağ tarafta karaciğerin hemen altında olan küçük bir organdır. Safra kesesinin görevi, safrada öd olarak adlandırdığımız sindirime yardımcı olan bu sıvıyı ince bağırsağa boşaltma görevi gören önemli organlardan biridir. Bu sıvıda katılaşan birikintiler bir araya gelerek zamanla taş haline dönüşür ve böylelikle safra kesesi taşı oluşmuş olur. Bu taşlar en az bir pirinç tanesi küçüklüğünde en fazla golf topu büyüklüğüne kadar gelebilir. Bazı hastalarda tek bir taş oluşurken, bazı hastalarda birden çok taş da oluşabilir.

Safra Taşı Oluşmasının Nedenleri:

– Safranız çok fazla kolestrol içeriyor ise,

– Safranız çok fazla bilirubin içeriyor ise,

– Safra keseniz düzgün bir biçimde boşalmıyor ise safranızda taşların olabileceği anlamına gelir.

Genellikle safra kesesindeki taş şikayeti ile gelen hastalara, ameliyatla safra taşının veya safra kesesinin alınması önerilir. Fakat sindirime yardımcı olacak bu sıvıyı üreten safra kesenizi hemen aldırmak yerine bazı bitkisel alternatifler ile safra kesenizi kurtarabilirsiniz. Şifalı Bitkiler Uzmanı Mustafa Eraslan safra kesesinde oluşan bu taşların nasıl kaybolacağını ve sıkıntının yaşattığı problemlerden nasıl kurtulunacağına dair bazı bitkisel tedaviler önerisinde bulundu.

Safra Kesesi Taşını Yok Edebilen Kür Önerileri:

Tarif:  Bir miktar bal ile 1 adet orta boy rendelenen kara turp karıştırılır. Bu karışım bir kabın üzerine yerleştirilen süzgecin üzerine konulur. Bir süre sonra özsuyunu alttaki kaba bırakan kara turp ve bal karışımı gün boyu kaşık ile içilir. Bu kür size rahatlama hissettirecektir, rahatlama hissettikçe tüketme kıvamını azaltın.

Tarif: Bir bardak süte 2 tatlı kaşığı ince kıyılmış ısırgan otu eklenerek 2-3 dakika kadar kaynatılır. 10 dakika demlenen süt süzülerek günde iki bardak sabah akşam olmak üzere içilir.

Tarif: 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı biraz limon suyu ile birlikte içilerek ardında da sıcak nane çayı içilir. Daha sonra safra kesesi bölgesine yarım saat kadar kuru-sıcak kompres uygulanır. Zeytinyağı miktarını her gün bir kaşık arttırarak altıncı gün altı kaşık zeytinyağı ile küre son verilir. Ayrıca bu kürü üç ayda bir uygulamanız yeterli gelecektir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

safra kesesi, safra kesesi taşı, safra kesesi nerededir, safra taşı, safra taşı nasıl oluşur, safra kesesi taşı nasıl oluşur, safra taşı düşürme yolları, safra kesesi şikayetleri, safra taşı nasıl oluşur, safra taşı şikayetleri, safra kesesinin görevleri, mustafa eraslan, mustafa eraslan önerileri, mustafa eraslan kürü, mustafa eraslandan safra taşı kürüKategori: Mustafa Eraslan

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü