Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Mehmet Öz’den Sivilce Tavsiyesi: İğneyle Delin

Dr. Mehmet Öz, sivilceleri sıkmanın, sivilce oluşumunu tetiklediğini belirterek bunun yerine ilginç bir yöntem önerdi: Sivilcelerinizi iğneyle delin! Birçok insan zararlı olduğunu bilmesine rağmen sivilceleriyle oynamadan duramaz. ABD’li ünlü sunucu Oprah Winfrey’in programına konuk olan Dr. Mehmet Öz sivilce için sıkmak yerine bambaşka bir öneri getirdi: İğneyle delmek! Daily Mail’de yer alan habere göre büyük bir maket üzerinde canlı olarak uygulama yapan Dr. Mehmet Öz, alkol ile temizlenilmiş bir iğneyi, sivilcenin sadece beyaz olan kısımından girdirilerek delinebileceğini söyledi.

mehmet-ozden-sivilce-oneris

Sivilceyi sıkmak sivilce oluşumunu tetikliyor.Dr. Öz, beyaz kısmın ölü deri olduğunu, ancak sivilce sıkıldığında canlı dokulara da zarar verildiğini belirtti. Sivilce iğneyle delinirken cilde tamamen paralel bir şekilde bir taraftan girilip, diğer taraftan çıkılması gerekiyor. Ayrıca cilt de sivilceler sıkıldığında parmaklardaki mikrop cilde bulaştığı için yeni sivilce oluşumunu da tetikliyor. Ancak paralel delme tekniği sağlıklı cilde dokunulmadığı için hiçbir zarar vermiyor.

26537754

Genellikle yanlardan tırnakla bastırarak sivilceyi sıkmanın yanlış olduğunu belirten Mehmet Öz, işlemin steril edilmiş bir iğne ile gerçekleştirilmesi gerektiğinden bahsetti. Buna göre, iğne cilde paralel biçimde tutularak sivilcenin içinden geçiriliyor ve sivilcenin içerisindeki sıvının boşaltılması sağlanıyor. Bir akne maketi üstünde işlemin nasıl inşa edilmesi gerektiğini gösteren Öz, sivilcelerin diğer şekillerde sıkılmasının sadece sivilceyi yumuşatacağını ve ciltte iz bırakacağını ifade etmiş oldu.

26537755

Whatsaap, instagram, skype, facebook gibi sosyal medya üzerinden kolay ve hızlı sipariş verebilirsiniz. Diyet ürünlerimizden yararlanmak isterseniz, size bir telefon kadar yakınız artık www.urunstore.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

cilt, sivilce, akne, cilt bakımı, mehmet özden sivilce tavsiyesi, sivilcelerden kurtulmak için ne yapılmalıdır, sivilceleri sıkmak doğru mudurBenzer Konular

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Selülitli, sarkmış ve çatlaklarla dolu cilt her dönemde kadınların kabusu olmuştur. Selülitler ciltte...

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Yaralanmalar neredeyse her insanın başına belli dönemlerde gelen bir durum. Bazen düşerek bazen bir...

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı biber, biber ailesine aittir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, yanma ısısından ve sağlık...

Mavi Anemon Çiçeği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi Anemon Çiçeği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi anemon çiçeği, Kuzey Yarım Küre’de yetişme eğilimi gösterir. Japonya, Brezilya gibi sıcaklığı düşük olan...

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR? Eşek sütü krem nedir? Vitamin ve mineral bakımından zengin içerik ihtiva...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü