Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Mavi Anemon Çiçeği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi anemon çiçeği, Kuzey Yarım Küre’de yetişme eğilimi gösterir. Japonya, Brezilya gibi sıcaklığı düşük olan bölgelerde saha sık rastlanır. Ilıman iklim bölgelerini ve yağışın bol olan bölgeleri sever. Boyu genelde 10-20 metre arasında uzayan bir çiçektir.

Mavi anemon çiçeği en çok cilt bakımı için kullanılır. Cilde sağladığı faydalar sayesinde vazgeçilmez bir trendin ipini çekmektedir. Bu çiçekten elde edilen doğal yalar cilt için faydaları ile bilinmektedir.

Mavi anemon çiçeği yağı, kırışıklıkların oluşumunu engellemek için ve ileri yaşlarda cilt sarkmasını engellemek için kullanılır. İçerisinde bulunan vitaminler, mineraller ve kalsiyumun fazla olmasından dolayı cilde olumlu etkiler bırakır. Ciltteki ince çizgileri, akne oluşmasını ve güneş yanığı lekelerini giderebilir. Cilde sağladığı bu faydalardan dolayı Sinoz mavi anemon çiçeği kremi bu amaç ile üretilmiştir.

Cilt için mavi anemon çiçeğinin etkileri

Güneşin cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri giderebilir

Cilt izlerini, özellikle akne, sivilce, siyah leke izlerini giderebilir

Kadınların doğumdan sonra karın bölgesindeki doğum lekelerini giderebilir.

Cilt kırışıklıklarını giderebilir ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayabilir.

Cildin nemlenmesi sağlar, ciltte su dengesini sağlayabilir.

Cilde parlaklık katar

Selülitlerin giderilmesi içinde kullanılabilir.

Mavi anemon çiçeğinden elde edilirken yağın cilt için kullanımı popüler hale geliyor. Doğal çiçekten elde edilen yağ cildiniz için iyi gelebilir ve uzun zamandır aradığınız ideal krem olabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Sinoz kremi bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: sinoz leke kremi, sinoz yüz bakım maskesi, sinoz beyazlatıcı krem, sinoz ekşi, sinoz göz kremi, sinoz krem kullananlar, sinoz leke kremi blog, sinoz leke kremi yorumlar, sinoz fiyat, sinoz, sinoz maske, sinoz kremleri, sinoz akne kremi, sinoz akne kremi fiyatı, sinoz anemon çiçeği kremi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.Benzer Konular

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Selülitli, sarkmış ve çatlaklarla dolu cilt her dönemde kadınların kabusu olmuştur. Selülitler ciltte...

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Yaralanmalar neredeyse her insanın başına belli dönemlerde gelen bir durum. Bazen düşerek bazen bir...

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı biber, biber ailesine aittir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, yanma ısısından ve sağlık...

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR? Eşek sütü krem nedir? Vitamin ve mineral bakımından zengin içerik ihtiva...

Altın Maske Nedir?

Altın Maske Nedir?

Bayanların en hassas oldukları bölgelerinden biri yüzleridir. Herhangi bir kırışıklığa karşı, herhangi bir lekeye karşı...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü