Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

İyot Damlası Nedir? Nasıl Kullanılır?

İyot Damlası Nedir?

İyot damlası, iyot eksikliği durumlarında uzmanlarca önerilen bir üründür. İyot eksikliği durumlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Sıvı formda üretildiği için kullanımı oldukça kolay bir üründür.

gregrehyreh

İyot damlası iyot eksikliği durumlarında ihtiyaç duyulan faydalı bir üründür. İyotun varlığı büyüme, gelişme ve vücudun çalışma düzeni üzerinde etkilidir. Vücutta iyodun en yoğun kullanıldığı yer tiroid bezleridir. Tirod bezleri çalışma düzeni bozulduğunda tiroid hormonu üretimi de azalır. Tiroid hormonu azalmasıyla birlikte vücudun çalışma düzeni alt üst olur. Bu nedenle metabolizma hızı yavaşlar ve vücut  anormal bir şekilde kilo alır. Özellikle karın bölgesinden alınan yağlar iç organ  yağlanmasının da göstergesidir. İyot eksikliği ayrıca vücutta pul pul dökülmelere, halsizliklere ve uyku düzeninin bozulmasına neden olmaktadır.

fdgdfsghfshsfh

İyot eksikliği durumu giderilebilmesi için tuzdan destek alınabilir. Fakat tuzun neden olduğu zararlar daha fazla olacağından daha sağlıklı bir iyot desteği gereklidir. İyot damlası bu anlamda çok faydalı olacaktır. İyot damlası vücuda giriş yaptığı andan itibaren ihtiyacı olan bölgelere gönderilir. Tiroid bu bölgelerin başında gelir. Tiroid iyodu alır almaz tiroid hormonu üretimine başlar ve hormon üretimiyle birlikte metabolik faaliyetlerde hız kazanmaya başlar. Metabolizma hızlandıkça ihtiyaç duyulan enerji miktarı da artacaktır. Bu süreçte dengeli beslenildiğinde ise kalori ihtiyacı depolanan yağlardan sağlanacaktır.

İyot Damlası Nasıl  Kullanılır?

İyot damlası sıvı formda üretildiği için kullanımı oldukça kolaydır. İçme suyunuzun içerisine  fazla kilo oranınıza göre 6 damlaya kadar kullanabilirsiniz. Normal seviyede yetişkin bir birey için 2 ya da 3 damla yeterli olacaktır.

jhgkgkgk

İyot damlası ilaç değildir. Takviye bir üründür. Yüksek tansiyon hastalarının kullanması doğru değildir. Ayrıca 18 yaşından küçük bireylerin kullanımı aile kontrolü ya da doktor izni ile yapılmalıdır. Hamile ve emziren annelerin kullanmaması önerilir. İyot damlası kullanımında önerilen dozların üzerine çıkılmaması gerekmektedir.

İyot Damlası Kullananlar Ne Diyor?

İyot damlası kullananlar , iyot damlası desteği sayesinde kilo kontrollerini sağladıklarını ifade etmişlerdir. Ayrıca iyot damlası kullanımı ile daha dinç  ve hareketli bir süreç geçirdiklerini ifade etmektedirler.

Türkiye’den İyot Damlasını  Nasıl Sipariş Verebilirim?

İyot Damlası Ankara, İstanbul, İzmir,  Samsun, Antalya başta olmak üzere Sincan, Safranbolu, Hopa, Kağızman gibi ilçelerden ayrıca Türkiye’nin her noktasından sipariş verebilir , hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz. İyot Damlası Kapsülü için tek yapmanız gereken sipariş formun u doldurmak olacak.

Avrupa’dan İyot Damlasını Nasıl Sipariş Verebilirim?

İyot Damlası bütün Avrupa, Asya,Uzakdoğu, Afrika, Ortadoğu ülkelerine gönderim yapılmaktadır. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur. Sizlerde İyot Damlası sipariş vermek istiyorsanız Amerika,Almanya, Fransa, İngiltere, Londra,  Brüksel, Paris, Sidney gibi bir çok ülke ve şehirden whatsapp ve sipariş formu ile veya bizzat arayarak kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Bütün Avrupa ülkelerine bir günde kargo seçeneğinden yaralanmak istiyorsanız kolay para yollama seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Avrupa ve Bütün Dünya ülkelerinden kolay ödeme seçeneklerimiz ;

– Hesaba Havale

– Money Gram

– Ria Express

– İBAN Numarasına Havale

– İnternet Üzerinden Online Ödeme

– PTT isma Havale Seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

– İsma Havale

– UPT

– Western Union

– Kredi Kartı

Siparişlerinizi Bekler, iyi günler dileriz…

 

 Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu


Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.Benzer Konular

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Selülitli, sarkmış ve çatlaklarla dolu cilt her dönemde kadınların kabusu olmuştur. Selülitler ciltte...

Nero Balls Zeka Kapsülü Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Nero Balls Zeka Kapsülü Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Nero Balls Zeka Kapsülü Beyin fonksiyonları ve yapısıyla binlerce yıldır araştırılmaya çalışılan gizemli bir yapıdır. Beyin...

7 Zeytin 1 İncir Nedir? Faydaları, Kullanımı ve Etkileri

7 Zeytin 1 İncir Nedir? Faydaları, Kullanımı ve Etkileri

7 Zeytin 1 İncir Zeytin ve İncir iki ayrı mucizevi meyve, Kutsal kitapta Tin Suresinde...

Protab Tablet Damla Nedir ?Neye İyi Gelir? Faydaları ve Yorumlar

Protab Tablet Damla Nedir ?Neye İyi Gelir? Faydaları ve Yorumlar

Protab Tablet Damla İdrar yolları iltihabı her yaşta görülebilen rahatsız edici bir hastalık. Özellikle ilerleyen aşamalarda...

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Yaralanmalar neredeyse her insanın başına belli dönemlerde gelen bir durum. Bazen düşerek bazen bir...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü