Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

İştahı Kapatmak için Dereotu

İştah açıklığı insanların diyet yapmasını engelleyen en önemli sebeplerden biridir. İştahı kapatmak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun  önerisini sizlerle paylaşacağız.

Yemeklerden 15 dakika önce yenilen bir tutam dereotudereotu iştahınızı kapatmada çok faydalıdır. Fakat  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu fayda sağlayabilmesi için dereotunun organik olmasının  gerekli olduğunu özellikle belirtiyor. Yaptığınız diyete  ek olarak yediğiniz bir tutam dereotu iştahınızı kapatarak diyeti  daha rahat yapmanıza faydalı olacaktır.

Kabak yemeklerine ve salatalara çok yakışan dereotunun faydaları sadece iştah kapatmakla da bitmiyor.  E ve C vitaminleri açısından zengin dereotu mide ve bağırsak gazlarını önler, idrar söktürür, vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar,  ağrı ve krampları giderir, anne sütünü çoğaltır, kansere karşı  korur. Vücuda kuvvet ve çeviklik verir.

Uykusuzluk sorunu olanlar da dereotundan faydalanabilirler. Kıyılmış yapraklarından, tohumlarından yapılan çay sinirlere iyi gelir. Yatıştırıcı özelliği vardır.

Kadınların birçoğunun şikayetçi olduğu  adet kanamalarının  düzensizliğini de hormonları düzenleyerek giderir.

Hazımsızlığa ve ishale iyi gelir.Doğal bir antiseptik olması nedeniyle ishalin tedavisine yardımcı olur. Alerji, hapşırma ve öksürüğe karşı iyi gelir. Hıçkırığı giderir.

Sosyal problemlere sebep olan ağız kokusunu da dereotunun tohumlarını  ağızda çiğneyerek gidermek mümkündür.  Ağız içini dezenfekte ederek hijyen sağlar. Ayrıca  antioksidan etkisi ile bakterilerin zararlarına karşı diş ve diş etlerini korur.

Doğumdan sonra yenildiğinde anne sütünü arttıran dereotunun doğumdan önce yani hamileyken yenilmesi , düşük yapma tehlikesi nedeniyle, önerilmemektedir.

 Benzer Konular

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

Hamile kalmak bir çocuk sahibi olmak tüm anne ve babaların hayalidir. Fakat çok isteyipte hamile...

Zayıflama Kürü

Zayıflama Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bazı önerilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. İşte onun önerdiği bir zayıflama...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü