Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Güneş kremi nasıl kullanılır?

Güneş kremi nasıl kullanılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan güneş yanığı sorunlarına karşı önlem almanın en etkili yollarından biri, güneş kremi kullanmaktan geçiyor. Ancak sağlıklı güneş kremi kullanılmamasının güneşin etkilerini vücudun üzerinden uzaklaştırmadığı gibi, güneş kremini doğru bir şekilde sürememenin de olumsuz bir takım etkileri bulunmaktadır. Uzmanlar güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve güneş yanığı sorununun önüne geçmek için en az 50 faktörlük güneş kremi kullanılmasını önerirken, doğru güneş kremi nasıl sürülmelidir bundan da bahsettiler. İşte uzmanlarından güneş kremini doğru kullanma tavsiyeleri.

Güneş kremi nasıl kullanılmalı?

D vitamini bakımından oldukça zengin olan güneş ışınlarının vücudumuz için pek çok faydası bulunur, ancak uzun süre güneş ışığında kalmanın ne yazık ki zararları da büyüktür. İşte bu nedenle güneşin yaymış olduğu zararlı ışınlardan kendimizi korumak için yazın güneş kremlerini kullanmamız gerekir. Az öncede bahsettiğimiz gibi yalnızca güneş kremi kullanmak yetmiyor, aynı zamanda güneş kremini doğru olarak da kullanmak gerekir.

  • Cildinde problem olanların güneş kremi kullanmadan önce hangi güneş kremini kullanmaları gerektiğini uzman bir cilt hekimine danışmalıdır.
  • 50 faktörlük ve üzeri olan güneş kremleri tam bir koruma sağladığı için, 50′den az korumaya sahip olan güneş kremlerini kullanmaktan kaçının.
  • Güneş kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülmelidir.
  • Eğer ki kullandığınız güneş kremi alerjik bir reaksiyona sebep oldu ise başka markanın güneş kremlerini deneyin.
  • Güneş kremi kullanmanın en önemli kurallarından bir diğeri ise kolay silinmeyen ve suya karşı dayanıklı olanları kullanmaktır. Özellikle de havuza ve denize girileceği zaman.
  • Güneş kremlerinin kullanım süresi 3-4 saattir olduğu için, en geç 4 saat sonra tazelenmelidir.

güneş kremi kullanım önerileri, güneş kremi kullanımı hakkında, güneş kremi kullanma, güneş kremi nasıl kullanılmalı, güneş kremi nasıl olmalı, güneş kremi nasıl sürülür, güneş kremini doğru kullanma tavsiyeleri, güneş kremini nasıl kullanmalı, güneş kremini nasıl kullanmalıyızKategori: Cilt Bakımı

Benzer Konular

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR? Eşek sütü krem nedir? Vitamin ve mineral bakımından zengin içerik ihtiva...

Altın Maske Nedir?

Altın Maske Nedir?

Bayanların en hassas oldukları bölgelerinden biri yüzleridir. Herhangi bir kırışıklığa karşı, herhangi bir lekeye karşı...

Suna Dumankaya’dan Güzellik Sırları

Suna Dumankaya’dan Güzellik Sırları

Her kadın güzel olabilmek için birçok yöntem dener. Pahalı kremler kullanır ya da estetik operasyonlar...

Mehmet Öz’den Sivilce Tavsiyesi: İğneyle Delin

Mehmet Öz’den Sivilce Tavsiyesi: İğneyle Delin

Dr. Mehmet Öz, sivilceleri sıkmanın, sivilce oluşumunu tetiklediğini belirterek bunun yerine ilginç bir yöntem önerdi:...

Cildi Güzelleştiren Gıdalar

Cildi Güzelleştiren Gıdalar

Portakal İçinde C vitamin deposu bulunduran portakal, cilt açısından da çok önemli bir meyvedir. Kırşıklıkların...

Yukarı diyet ürünleri lokman hekim ürünleri fixplant