Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Dr. Öz Gençlik Tavsiyeleri

Başta kadınlar olmak üzere büyük ölçüde herkesin kabusudur yaşlanmak. Ancak, hızla gelişen tıp, gelişen teknoloji ile erken yaşlanmayı geciktirmek mümkün. Ünlü Dr. Mehmet Öz’e göre de, kucak dolusu para harcamak yerine doğal yollarla da gençkalınabilir. Dr. Öz, A, C ve E vitaminlerinin en yararlı antioksidanlar olduğunu belirtiyor.
Sıkı durun Dr. Öz’ün  gençlik tavsiyeleri:
Güneş koruyucu kremler: İçimizi sağlıklı kılmak için yaptığımız her şeyin olumlu sonucunu dışarıda da görürüz. Çünkü dış güzellik, iç sağlığınızın bir yansımasıdır. Belli bir yaştan sonra hemen yaşlanmaya başlarız. Güneşe karşı dikkatli olmalıyız. Güneşlenmek yararlıdır ama derimizi ve başımızı korumamız gerekiyor.
Vücudumuzdaki damarların oksidasyon nedeniyle zarar gördüğünü de biliyoruz. Bu damarlar yüzümüzü ve cildimizi yaşlandırır.
Yüz egzersizleri: Esneklik kaybı için yüz egzersizleri yapabilirsiniz. Birkaç kolay egzersiz anlatmak gerekirse… Yanaklarınızı balon gibi şişirin. Sonra önce birini sonra diğerini şişirin. Bu egzersizi yaptığınız zaman kaslarınızı önce gerip sonra da rahatlatıyorsunuz. Normalde kasların üzerinde bulunan deriler kıvrıldığı için buruşmaya başlar. O nedenle de yaşlandıkça yüzümüzde çizgiler oluşur. O kasları rahatlatır ve sonra da sıkarsanız izler azalacaktır.
Yemeği tatlı tabağında yiyin: Yemekleri tatlı tabağında yiyerek gerçek yaşınızı 3 yıl azaltabilirsiniz. Yumurta cildi güzelleştirir: Yumurta akı maskesi, gözenekleri sıkıştırır. Ayrıca yumurta yemek de çok faydalıdır. İçindeki maddeler sayesinde daha sağlıklı bir cilde sahip olabilir ve daha güzel görünürsünüz

Diş ipi kullanın: Diş ipi kullanmak gerçek yaşınızı 6 yıl küçültür. Diş ipi kullandığınız zaman dişlerinizi yüzde 40 daha fazla temizlersiniz. Ve diş etleriniz de sağlıklı olur. Diş etleriniz sağlıklı olmazsa diş eti iltihabı ortaya çıkar ve bu durumda da vücudunuz için bir savaş başlar ve olay kalp hastalıklarına kadar gidebilir. Genç görünmenize yardım edecek süper besinler: Renkli sebzeler tüketin. Bu sebzelerin renklerinin canlı olmasının bir nedeni vardır. İçlerindeki pigmentler, sebzeleri dış dünyadan korumak için gelişiyor. Onları yediğimiz zaman biz de bundan fayda sağlıyoruz.

Dr. Öz’ün  Süper Besinleri
1. Kabak Çekirdeği: Magnezyum açısından zengin olan bu besin kan basıncının düşürülmesine yardımcı olur, kalp krizi ve inme riskini azaltır.

2. Yumurta: Demir, biyotin ve B12 içeren yumurta saçların güçlenmesine yardımcı olup dökülmesini engeller. İçerdiği demir anemiye karşı savaş verir.

3. Nar: Tanelerindeki suda bulunan ellagic asit ve punikalagin, serbest ciltteki kolajenin korunmasını sağlar.

4. Yulaf: Bu süper besin kötü kolesterolü azaltan lifler içerir.

5. Kara Üzüm: Göz sağlığı açısından faydalı bu besin takviyesi, gece görme kabiliyetini arttırmaya yardımcı olur, C vitamini açısından bağışıklık sistemini destekler.

Nar meme kanseri riskini büyük ölçüde azaltıyor
Mucize meyve narın yararları konusunda hepimizin az çok fikri vardır. Bilimadamları, narın özünde bulunan ‘ellagitannins’ adlı kimyasalların, kanser hücrelerinin çoğalmasına yol açan östrojen hormonunun üretimini yok ettigini saptadı.
Yapılan uzun araştırmaların sonucunda, meme kanserine karşı yeni ilaçların geliştirilmesinin önünü açacağını ifade eden  bilimadamları, bu olagan üstü  mevyenin daha çok tüketilmesini şiddetle önerdi. yayınlanan habere göre; ‘ellagitannins’ kimyasallarının ne kadar kullanılması gerektiği konusunda henüz uzmanlar bir karara varmış değil.

Ohio Devlet Üniversitesi Dahiliye Bölümü uzmanlarından Profesör Dr. Gary Stoner de, hastalarda etki göstermesi için yüksek seviyede ellagitannin bileşimine ihtiyaçduyulduğunu açıkladı. Öte yandan nar mucizesini belgeleyen bu araştırma, Amerikan Kanser Araştırma Kurumu’nun yayın organı Cancer Prevention Research’de de yayınlandıKategori: Mehmet Öz

Benzer Konular

Mehmet Öz’den Sivilce Tavsiyesi: İğneyle Delin

Mehmet Öz’den Sivilce Tavsiyesi: İğneyle Delin

Dr. Mehmet Öz, sivilceleri sıkmanın, sivilce oluşumunu tetiklediğini belirterek bunun yerine ilginç bir yöntem önerdi:...

Mehmet Öz’ün Atıştırma Önerileri

Mehmet Öz’ün Atıştırma Önerileri

Hepimiz diyet sırasında ya da normal beslenme dönemlerinde atıştırma ihtiyacı hissederiz. Ama masum gibi görünen...

Mehmet Öz’ün Mucize Diyeti

Mehmet Öz’ün Mucize Diyeti

Yapılan tüm diyetler aslında yapılması gereken tek noktayı gösterir, tabi ki sağlıklı beslenme. Bu durum...

Mehmet Öz’den Altın Tavsiyeler

Mehmet Öz’den Altın Tavsiyeler

* Kolesterol tamamen zararlı mıdır?  Kolesterol tamamen zararlı değildir. Vücudumuz hormon üretimi, sinir yalıtımı ve...

Dr. Mehmet Öz 100 Zayıflama Tavsiyesi

Dr. Mehmet Öz 100 Zayıflama Tavsiyesi

1. Öğün atlamak, vücudu yağ depolamaya yönelik kazınma moduna geçirir. Böylelikle kalori yakımı zorlaşır. 2....

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü