Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Diyet ve Kilo Verme

Diyet ve Kilo VermeDiyet yapmak ve kilo vermek için bazı şeylere dikkat etmek gereklidir. Bu yazımızda Akdeniz diyetini göz önünde bulundurarak bir kaç tavsiyede bulunacağız. Diyet yaparken bu tavsiyeleri göz önünde bulundurmanız halinde diyet süreciniz daha kolay geçicek ve daha hızlı kilo vermeniz mümkün olacaktır. Öncelikli olarak ilk uyarımız diyet yaparken kilo vermeye olan inancınız tam olmanız halinde bu sürecin daha kolay geçeceği yönünde olacak.

Diyete başladığınız ilk gün tartılıp kilonuzu yazın. Her sabah aynı kıyafetle tartılmaya devam edin. Tartıldığınız zaman aç ve tuvaletinizi yaptıktan sonra olmasına dikkat edin. Verdiğiniz kiloları haftalık, on beş günlük ve aylık olarak değerlendirmelisiniz. Su, soda, adaçayı, yeşil çay, ıhlamur ve papatya çayı gibi bitkisel çaylarla diyetinizi destekleyin. Kahve ve siyah çaydan kaçınmaya çalışın. İçecekte kendinize sınır koymamakla birlikte aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz, su içmeyi ihmal etmeyin ancak aşırı su içmek de size faydası dokunacak bir şey değildir. Günlük 3 litre su içmeniz size yetecektir.

Zeytinyağı tüketmeye dikkat edin. Kahvaltılıklara,sebze yemeklerine ve salatalara her gün yaklaşık 2 tatlı kaşığı zeytin yağı ilave edebilirsiniz. Sebze yemeklerinde kullanacağınız et yağsız olmalıdır ve 100 gr geçmemelidir. Kırmızı et sevmeyenler kırmızı et yerine tavuk veya hindi tercih edebilirler.Sezon balıklarını yemeğe dikkat edin. Balık yemek hem yararlı yağları almak hem de vücudunuzu diri tutmak için çok önemlidir. Konserve balık tüketecekseniz de yağı süzülmüş balıkları tercih edin ya da konservenin yağını iyice süzün.

Kahvaltı dahil istediğiniz her öğünde istediğiniz kadar yeşil salata tüketebilirsiniz. Turşudan uzak durmalısınız, salataya ve yemeklere de daha az tuz koymaya dikkat edin, her öğünde salatanıza iki tatlı kaşığı zeytin yağı ve limon ilave ederek salatayı daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ara öğünlerde meyve yemeye özen gösterin. Mevsim meyveleri oldukça faydalı olacaktır, muz ,incir ve üzüm gibi aşırı şeker içeren meyveleri tercih etmemelisiniz.Kategori: Diyet

Benzer Konular

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yeni diyet trendlerinin ortaya çıkmasıyla akla gelen ilk soru acaba hangi ürün hangi yöntem sağlıklı?...

Kış Diyeti Hakkında Merak Edilenler

Kış Diyeti Hakkında Merak Edilenler

Kış geldi çattı. Soğuk, üşütme, bronşit, hastalıklar hepsi kapımızda. Bütün bunlardan korunup sağlıklı bir şekilde...

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özellikle kilolu veya kilosuz olan bireylerin ortak sorunları arasında yer alan sağlıksız ve yanlış beslenme...

Fat Block Zayıflama Hapı Nedir?

Fat Block Zayıflama Hapı Nedir?

Fat block zayıflama hapı yardımıyla istediğinizi yiyerek kilo verebilirsiniz. Sonunda yaza girdik yaz deyince aklımıza...

Diyetisyen Dilara Koçak’tan Öneriler

Diyetisyen Dilara Koçak’tan Öneriler

Diyetimizi mahvetmek veya diyetteyken bazı hatalar yapmak insanı çileden çıkarır ama durun hemen pes etmeyin....

Yukarı