Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Çocuklarda ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır?

Genellikle bir yaşına basmaya yakın ya da bastıktan birkaç ay sonra çocuklar yürümeye başlar ve aileler artık bu aylardan sonra çocuklarına gerek evde gerek dışarıda ayakkabı giydirirler. Çoğu aile ayakkabı seçiminde ayakkabının güzel olmasına dikkat ederken sağlık açısından doğru bir ayakkabı seçmeleri gerektiğini bilmezler ya da bilseler de göz ardı ederler. Ancak çocuğun ileri ki yaşlarda ayak sağlığı sorunları ile karşılaşmaması açısından yürümeye başladığı andan itibaren seçilen doğru ayakkabının çok büyük faydaları vardır.

Çocuklar açısından sağlıklı ayakkabı seçimi

Uzmanlar çocuklarımız açısından görsellikten ziyade doğru ayakkabı seçimine dikkat edilmesini öneriyorlar. Büyüme ve gelişme çağındaki çocukların sürekli taze ayakkabı ihtiyacı vardır ve aileler her taze ayakkabı alırken ayakkabının ayağa uygun olmasına, hangi maddeden yapıldığına ve çocuğun yaşı açısından uygun mudur gibi hususlara dikkat etmesi gerekir.

Çocuklara seçilen ayakkabı daha ilk alındığı andan itibaren ayağa kolay olmalıdır. Eğer ki ayakkabının genişleme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle tarihle giye giye genişler diye düşünerek o ayakkabıyı satın almayın. Çünkü genişleme ihtiyacı hissettiren ayakkabılar hatalı üretimdir.

Ayakkabının üst kısmı, iç astarı, dış kaplama ve topuk kısmı göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Üst kısmın deri, kanvas veya gözenekli kaliteli bir malzemeden yapılmış olmasına, iç astarın emici malzemeden yapılmış olmasına, dış astarın traksiyon, yastıklama ve esneklik sağlamasına ve topuğun olmamasına dikkat etmelisiniz. Çocuklar açısından en uygun ayakkabı tasarımı ve yapısı bu biçimde olursa çocuklarınızın ayak sağlığını korumuş olursunuz.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.Kategori: Anne & Bebek

Benzer Konular

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

Hamile kalmak bir çocuk sahibi olmak tüm anne ve babaların hayalidir. Fakat çok isteyipte hamile...

Ay Ay Bebek Gelişimi

Ay Ay Bebek Gelişimi

Aylar boyu beklediniz, günün her saati çeşitli zorluklar çektiniz… Kimi zaman korkuyla kimi zaman sancıyla...

Otizmli çocukların konuşma zorluğu nasıl giderilir?

Otizmli çocukların konuşma zorluğu nasıl giderilir?

Otizm hastası çocukların bir çoğunda görülen bir sorun olan konuşma bozuklukları, günümüzde terapi yöntemleri ile...

Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Eklem ağrısı, deri altında nodül oluşması, ciltte kırmızı döküntüler meydana gelmesi, ateşlenme, kalpte ritim bozuklukları...

Bebekler ne zaman uçak yolculuğu yapabilir?

Bebekler ne zaman uçak yolculuğu yapabilir?

Uçak yolculuğuna çıkmak zorunda kalan ailelerin en büyük endişesi taze doğan bebekleri ile uçağa binmelerinde...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü