Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Cildi Güzelleştiren Gıdalar

Portakal

İçinde C vitamin deposu bulunduran portakal, cilt açısından da çok önemli bir meyvedir. Kırşıklıkların geciktirilmesinde ve cildin temizlenmesinde rol oynayan portakal, cildin yıpranması ve kılcal damarların ihtiyacı düzeyince beslenememesi gibi sorunlar sebebiyle kırışıklıklar olduğu gibi ; portakal tüketmek bu sorunu gidermeye yardımcı olmaktadır.

portakal

Yumurta

İçeriğindeki protein sebebiyle hücreleri güçlendiren ve ciltte leke oluşmasına engel olan yumurta, sağlığımız açısından da oldukça faydalı bir besindir. Ancak yumurtanın aşırı tüketimi sağlığınız açısından birtakım zararların ortaya çıkması görülebilir.

Domates

Güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının cildimize verdiği zararlara karşı vücudu koruan domates özellik yaz mevsimlerinde tüketilmelidir. Yemeklerde kullanılabilen bu gıdayı, çiğ olarak tüketmek vitamin ve mineral açısından çok daha önemlidir. Bunun yanı sıra domatesin içeriğindeki likopen, ciltteki yaşlanmayı engellemeye karşı yardımcı olur.

domates

Yeşil Sebzeler

Demir açısından son derece zengin olan yeşil yapraklı tüm sebzeler, kan akışının kontrolünü ve dağılımını sağladığı için tüketmemiz çok önemlidir. Ciltteki her noktaya kanın ulaşmasını sağlayan ve bu şekilde cilt sağlığını muhafaza eden cildi güzelleştiren meyveler, başta yaz ayları olmak üzere kış aylarında da sıklıkla tüketilmelidir.

Balık

Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olan balıkların cilde faydası büyüktür. Özellikle tahriş olmuş cildin iyileşme hızında artış gösterir.

kuruyemis

Ceviz, Fındık, Badem

İçerdikleri yağ asitleri ile deri dokusunu güçlendirmeye yarar sağlar. Hücre duvarını geliştirerek toksinleri cildimizden uzak tutar. Özellikle badem içerisindeki E vitamini ile cildin sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Havuç

Göz sağlığımız için olduğu kadar cilt sağlığımız için de çok önemli bir gıda olan havuç, içeriğindeki A vitamini ve diğer oksidanlar yoluyla cildin daha temiz ve canlı görünmesini sağlar. Cildi temizleme işlevi gören havuç, düzenli şekilde tüketildiğinde sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak mümkün olacaktır.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:
cilde iyi gelen besinler, cildime nasıl bakmalıyım, cildimizi güzelleştirmek için ne yapmalıyız, cilt için beslenme, cilt için besinlerKategori: Cilt Bakımı

Benzer Konular

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları ve Kullananlar

Dia Selülit Jeli Selülitli, sarkmış ve çatlaklarla dolu cilt her dönemde kadınların kabusu olmuştur. Selülitler ciltte...

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı ve Yorumlar

Yara Tozu Yaralanmalar neredeyse her insanın başına belli dönemlerde gelen bir durum. Bazen düşerek bazen bir...

Mavi Anemon Çiçeği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi Anemon Çiçeği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi anemon çiçeği, Kuzey Yarım Küre’de yetişme eğilimi gösterir. Japonya, Brezilya gibi sıcaklığı düşük olan...

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR?

EŞEK SÜTÜ KREMİ NEDİR? Eşek sütü krem nedir? Vitamin ve mineral bakımından zengin içerik ihtiva...

Altın Maske Nedir?

Altın Maske Nedir?

Bayanların en hassas oldukları bölgelerinden biri yüzleridir. Herhangi bir kırışıklığa karşı, herhangi bir lekeye karşı...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü