Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Bitki Çayları ve Yararları

adaçayı-yararları

Ada Çayı
Taze doğranmış yeşil yapraklarından hazırlanıldığında çok güzel bir çaydır. Sinirlerin yatıştırılması, kandaki ve idrardaki şekerin düşürülmesi için Ada çayı tercih edilebilir. Sindirime yardımcı olup, sıcak veya soğuk içilebilir. 1 çorba kaşığı ada çayı, birer tutam biberiye yaprağı ve kuzukulağı ufaltılıp karıştırılarak kaynar suyun içine atılır ve 4-5 dakika beklendikten sonra demleme sağlanmış olur. Yapılan demleme şeker ile tatlandırılarak çay gibi içilebilir.

Akasya Çayı
Tansiyon düşmesinde, baş dönmesinde ve dolaşım sisteminin yetersiz kaldığı durumlarda Akasya çayının yararlarını görebilirsiniz. Akasya çayının zihinsel yorgunluklara karşı da iyi geldiği söylenebilir. Üç tutam Akasya çiçeği, iki tutam şebboy ve bir tutamda börülce ile kar çiçeği kaynar suyun içine atılıp on dakika bekletilir. Hazırlanan demleme bal ile tatlandırılarak sıcak çay gibi içilebilir.

andız otu kökü

Andız Çayı
Anjin, bronşit, öksürük, astım boğmaca gibi hastalıklarda Andız çayı tercih edilir. Elde edilen çayın, deri hastalıklarında ve ergenlik sivilcelerinin giderilmesinde de yararları görülmüştür. İki tutam andız otu kökü, bir tutam dulavrat otu ve şevket otu çaydanlıkta demlenir. Hazırlanan çay, isterseniz bal ile tatlandırılarak günde üç bardak içilir.

Çavşır Çayı
Mesane kaşıntısını ve idrarın az gelmesini önlemekle ve kadınların rahim tıkanıklığına ve rahim ağrılarına iyi gelmektedir. Beş gram kadar çavşır otu alınır. Bir tutam akasya çiçeği, bir tutam hatmi ve bir fincan şeftali suyu ile çavşır otunun özü aynı kapta kaynatılır. Şeker katılarak hazırlanan bu çaydan günde iki bardak içilebilir.

aylandız çiçeği

Aylandız Çayı 
Balgam sökmede, damar sertliğine ve karaciğerin tembelliğine Aylandız çayının yararları vardır. İç darlığı ve sıkıntılardan oluşmuş aşırı şişmanlıklara da karşı koymaya yardımcı olur. Üç tutam aylandız yaprağı, bir tutam ballıbaba ve tere otu, yarım tutam dülger otu ile ısırgan tohumu on dakika suda kaynatılır. Karışım aç karnına bir fincan içilebilir.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

bitki çayları, bitki çaylarının faydaları, bitki çaylarının yararları, andız çayının yararları, çavşır çayının faydaları, aylandız çayının yararları, akasya çayının faydaları, ada çayının yararları

 Benzer Konular

7 Zeytin 1 İncir Nedir? Faydaları, Kullanımı ve Etkileri

7 Zeytin 1 İncir Nedir? Faydaları, Kullanımı ve Etkileri

7 Zeytin 1 İncir Zeytin ve İncir iki ayrı mucizevi meyve, Kutsal kitapta Tin Suresinde...

Megamax Kilo Aldırıcı İçeriği Nedir?

Megamax Kilo Aldırıcı İçeriği Nedir?

Megamax Nedir? Hareketsizliğin oluşturduğu tembellik hepimizin bildiği gibi kilo yapıyor. Çoğu zaman da iştahımızın fazla...

Burlumbuş Otu Jeli Ne İşe Yarar?

Burlumbuş Otu Jeli Ne İşe Yarar?

Burlumbuş otu jel Ülkemizin güzide ve bereketli topraklarında zengin içeriği ve mucizevi tedavi imkanıyla son...

Dilara Koçak’tan 5 günlük muhteşem diyet programı!

Dilara Koçak’tan 5 günlük muhteşem diyet programı!

Ünlü beslenme uzmanı Dilara Koçak 5 günlük müthiş bir diyet listesini sizler için hazırlıyor! Fazla...

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Kırmızı biber, biber ailesine aittir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, yanma ısısından ve sağlık...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü