Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Bebekler ne zaman uçak yolculuğu yapabilir?

Uçak yolculuğuna çıkmak zorunda kalan ailelerin en büyük endişesi taze doğan bebekleri ile uçağa binmelerinde bir sakıncanın var olup olmadığı yönünde olduğu açısından, zorunlu olarak uçak yolculuğu yapmaları gereken ailelere bu makalemizde bebeklerin ne zaman uçak yolculuğu yapabilecekleri konusunda bilgilere aktaracağız. Uzmanların önerilerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu makalede içinizi ferahlatacak bilgileri okuyacak ve bebeğinizle birlikte kolay bir biçimde söz konusu zamandan sonra uçak yolculuğuna çıkabilir.

Bebekler ne zaman uçağa binebilir?

Uzman hekimler taze doğan bebeğin 1-2 haftalık olduktan sonra uçağa binmesinde bir sakınca görmemekteler. Hiçbir sağlık sorunu olmayan, son derece sağlıklı bir biçimde hayata gelmiş bebeklerin 250 metre yüksekliğe ayarlanan kabin içi basıncında uçakla seyir etmelerinde bir problem yaşanmaz. Peki ne tür sağlık sorunu olan bebeklerin uçakla yolculuk yapmalarında sakınca vardır?

Bebeğinizde lakin ki kansızlık, doğuştan kalp hastalığı, ağır akciğer hastalığı, kulak enfeksiyonu, ishal gibi sorunlar söz konusu ise bu bebeklerin uçakla yolculuk yapmalarında sakınca olabilir. Bu tür rahatsızlığı olan bebeklerin uçağa binmeden önce uzman bir hekime gösterilmesi ve hekim önerisi ile uçağa bindirilmeleri gerekir. Eğer ki hekiminiz uçak yolculuğunda bir problem oluşabileceğini söylüyorsa, bebeğinizin sağlığı açısından uçak yolculuğundan uzak durun.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.Kategori: Anne & Bebek

Benzer Konular

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalma Kürü

Hamile kalmak bir çocuk sahibi olmak tüm anne ve babaların hayalidir. Fakat çok isteyipte hamile...

Ay Ay Bebek Gelişimi

Ay Ay Bebek Gelişimi

Aylar boyu beklediniz, günün her saati çeşitli zorluklar çektiniz… Kimi zaman korkuyla kimi zaman sancıyla...

Otizmli çocukların konuşma zorluğu nasıl giderilir?

Otizmli çocukların konuşma zorluğu nasıl giderilir?

Otizm hastası çocukların bir çoğunda görülen bir sorun olan konuşma bozuklukları, günümüzde terapi yöntemleri ile...

Çocuklarda ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır?

Çocuklarda ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır?

Genellikle bir yaşına basmaya yakın ya da bastıktan birkaç ay sonra çocuklar yürümeye başlar ve...

Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Eklem ağrısı, deri altında nodül oluşması, ciltte kırmızı döküntüler meydana gelmesi, ateşlenme, kalpte ritim bozuklukları...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü