Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

Ağız Kokusu için Pratik Çözümler

Ağız kokusu, hem kendinizi hem etrafınızdaki kişileri rahatsız eden bir sorun olmaktadır. Eğer kötü ağız kokunuz var ise, ilişkileriniz bile bozulabilir. Lakin üzülmeyin, ağız kokusu içine çözümler de bulunmaktadır. Uzman diş doktoru Selçuk Özbölük’ün tavsiyelerine hayatınızda uygulayıp, ağız kokusundan kurtulun. Ağız kuruluğundan ötürü ağız kokusu olmaktadır. Ağız kuruluğuna sebebiyet vermemek için kesinlikle vücudunuz gereksiniminde su içilmelidir. Su içeriği olan meyve ve sebzeler (domates, pırasa, çilek, karpuz) tüketmeye çalışılmalıdır. Maydanoz ağız kokumuzu doğal olarak temizlemede yardımcı olmaktadır. Kahve taneleri, limon kabukları ağız kokusunu gidermeye yardımcıdır.

agizkokusu220

Diş ve diş eti hastalıkları ağız kokusunun en önemli nedenlerinden olduğundan diş muayenesi ve bakımı için diş doktoru sürekli olarak ziyaret edilmelidir. Tükürük ağız kokusunu yok etmenin en iyi yollarından biri olduğundan sakız çiğnemek ağız kokunuzu azaltmaktadır. Şekersiz sakız çiğnemek tükürük salgımızı artırarak ağız temizliğine yardımcı olmaktadır. Bakteri plakları ve besin artıklarını temizlemek için dişlerinizi günde 3 kere fırçalamak ve her gün diş ipi kullanmak esastır. Ağız kokusunun sebeplerinden biri de dildeki katmanlardır. Bakteri katmanları ve besin atıkları dilin arka tarafında birikir, kısa süre içinde de bakterilerin yaşamasına uygun bir hale gelirler. Bu sebeple dilimizi fırçalamayı alışkanlık haline getirmemiz gerekmektedir.

dis-ipi-kullanimi

Protez, dolgu, diş köprüleri aralarına kaçan ve orada kalan besinler kötü bir kokuya neden olmaktadır. Her gün protezleri çıkarmak ve temizlemek, sabaha tekrar takmanız gerekmektedir. Ağızdaki tüm çürük dişleri, kırık dolgu veya kron-köprü tedavi edilmeli, gömük, sorunlu dişler çekilmelidir. Sigaranın ağız kokusuna sebep olduğu belli bir durumdur. Bu sebeple sigara kullanımını azaltmanız gerekmektedir. Ağız kokusuna sebep olan problem teşhis edilmeli ve bu nedene tedavi uygulanmalıdır. Ağız kokusunu önlemek için kokuya neden olan besin ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

agiz-ve-dis-sagligi-tu

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

ağız kokusu, diş sağlığı, ağız bakımı, ağız kokusu nasıl giderilebilir, ağız kokusundan kurtulmak için ne yapmalı, diş bakımı nasıl yapılmalıdırBenzer Konular

Diş Sağlığı İçin Neler Yapılmalı?

Diş Sağlığı İçin Neler Yapılmalı?

Dişler bilindiği üzere ağzımızın içinde üst ve alt çene kemiğindeki diş kemerleri üzerinde bulunmaktadır. Günde...

Yukarı
grasso kilo aldırıcı nova teatox zayıflama çayı svetol zayıflama kapsülü