Diyet Uzmanları – Popüler diyet listeleri ve Diyet hakkında bilinmeyenler burada!

1 haftada 2 kilo verin

1. GÜN
Sabah: 3 Yemek kaşığı yulaf ezmesi, bir bardak süt, bir tane armut.Öğlen: Bir dilim kepek ekmeği, 6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, bir kase cacık, bolca salata.İkindi: Bir tane yağsız kepek ekmeğine beyaz peynirli domatesli tost ve bir bardak ayran.Akşam: Bir dilim ekmek, 6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, bir kase cacık ve salata.

2. GÜN:
Sabah: Bir tam yumurta ve bir yumurta beyazı ile yapılmış yağsız omlet, yanına bol miktarda maydanoz, yeşil biber ve domates.Öğlen: Bir kase çorba, bir kase yoğurtlu semiz otu salatasıİkindi: Dört yemek kaşığı tuzsuz beyaz veya sarı leblebi, bir bardak ayran, bir şeftali.Akşam: Bir dilim ekmek, altı yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, bir kase cacık, salata.

3. GÜN:
Sabah: İki dilim ekmek, bir dilim beyaz peynir, bol domates, salatalık, biberÖğlen: Izgara iki parça tavuk baget veya el büyüklüğünde iki tane ev köftesi, yanına büyük yağsız salata, bir bardak ayran.İkindi: Bir kase yoğurt içine dört yemek kaşığı yulaf ezmesi.Akşam: Bir kase yoğurt içine bir şeftali ve bir armuttan yapılmış bir meyve salatası.

4. GÜN:
Sabah: Bir haşlanmış yumurta, bir dilim beyaz peynir, iki dilim tahıl ekmeği, 5 zeytin, bol domates, biber salatalık, maydanoz.Öğlen: Bir dilim tahıl ekmeği, 6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, bir kase yoğurt, salata.İkindi: Bir fincan sütlü kahve, 10 tane badem, 3-4 tane kayısıAkşam: Izgara balık ve salata.

5. GÜN:
Sabah: Bir kase yoğurt, üç yemek kaşığı yulaf ezmesi, iki tane bütün ceviz, 3-4 tane mor erik veya kayısıÖğlen: Izgara tavuk şiş veya kuzu şiş, salata, bir kase yoğurtİkindi: Bir kase yoğurt, bir büyük şeftali, iki tane grisiniAkşam: Bir dilim ekmek, 6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, bir kase yoğurt ve salata.

6.GÜN:
Sabah: Bir tane kepek ekmeğine yağsız tost, bir ayran.Öğlen: Bir kase çorba, salata ve yoğurtİkindi: Bir kase yoğurt, dört yemek kaşığı yulaf ezmesi, bir tane armutAkşam: Izgara tavuk veya ev köftesi iki avuç içi büyüklünde, bol salata ve bir kase yoğurt.

7. GÜN:
Sabah: Bir bardak süt, dört yemek kaşığı yulaf ezmesi, 2 tane incir.Öğlen: Bir dilim ekmek, 6 yemek kaşığı etli sebze yemeği, bir kase yoğurt, salata.İkindi: Bir bardak ayran, dört yemek kaşığı tuzsuz sarı veya beyaz leblebi, bir tane şeftali.Akşam: Bir kase çorba, bir kase yoğurtlu semizotu salatası veya cacık.Kategori: Diyet Haberleri

Benzer Konular

Kilo Alma Nedeninizi Hiç Düşündünüz Mü?

Kilo Alma Nedeninizi Hiç Düşündünüz Mü?

Kilo almak ve hem kötü bir görüntüye sahip olmak, hem de sağlıksız bir yaşam sürmeyi...

En etkili diyet programı yaratmanın yolları

En etkili diyet programı yaratmanın yolları

Etkili diyet programları yaratabilmek için bazı uygulanması gereken doğru yöntemler ve yollar vardır. Bir çok...

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

Kilo vermek için bir çok yöntem denendiği muhakkak tartışılamaz bir gerçektir. Ancak değişmeyen bir gerçekte...

Metabolizmamı nasıl hızlandırırım

Metabolizmamı nasıl hızlandırırım

Yazın yaklaşmasıyla herkesi “hâlâ fazlalıklarımdan kurtulamadım” telaşı sardı. Kimisi düzenli bir şekilde incelip sıkılaşırken gençleşiyor...

Brunch ve mangal kilo alma nedeni

Brunch ve mangal kilo alma nedeni

Menüdeki zengin çeşitler bazen insanın gözünü döndürebiliyor. Brunch sıklığı arttıkça ve tüketim miktarı yükseldikçe, kilo...

Yukarı